Na týden režisérem v Turecku

Jaké to je žít týden uprostřed lesa a točit filmy?

Ke správné atmosféře si pusť Swelling Air by Jon Gegelman

Představ si tábor. Uprostřed ničeho. Na svahu. Mezi stromy. Pár minut chůzí skrze křoví k průzračnému moři. Jen Ty a hrstka dalších nadšenců, odvážných bláznů, cestovatelů, nomádů. Kolem dokola nikdo jiný. Vše je postavené ze dřeva, ztloukané téměř na koleni. Není tu teplá voda a večer si svítíme baterkami. Není to hotel. Ne, to není. Je to ráj. Vše je barevné, svěží a jsi furt na čerstvém vzduchu.

Nikoho pořádně neznáš. Začínáš se seznamovat.

To je Kabak, Turecko. Místo, kde v představách nyní strávíš deset dní.

Žiješ zcela komunitním životem. Ale přeci jen se o Tebe postarají. Dostáváš neuvěřitelně skvělé lokální jídlo, téměř výhradně vegetariánské. Hraješ hry, staráš se o prostředí kolem. Poznáváš další lidi.

kabak filmovy tabor petr hervy kameraman medet dogan

Autor fotografie: Medet Doğan

Řešíte důležitá témata. Xenofobie, rasismus, pomoc ostatním. Chodíte na pláž a do vody. Je horko. 30 stupňů často ve stínu. Poznáváš další lidi. Večery se promítají filmy a diskutujete. Přiřadí Ti skupinu, a Ty jsi režisér.

Jo zapomněl jsem Ti to říct – budeš tu točit film!

A tak si připravíte scénář, herce, točíte. A do toho poznáváš další a další lidi. Hrajete hry, sdílíte nápady, ukazujete si tvorbu. Sdílíte. Hlavně společnou vášeň pro filmy a fotografii. Ale předně tu vypneš. Jsi uprostřed ničeho..

Dál točíte film…

Chodíš na workshopy, konzultuješ v týmu tvorbu a pomalu se posouváte vpřed.

A po několika dnech zjistíš, tři věci. Film je hotový. Většinu lidí tu už znáš. A chceš, aby to ještě pár dní trvalo.

Ale je ráno a Tobě letí za pár hodin letadlo. Všichni spí. Ty nasedáš do auta, které Tě odveze na letiště. Z tábora, který byl výjimečný. Za těch pár dní jsi poznal tolik duší. Navázal tolik přátelství a zjistil, že v té kreativní džungli nejsi sám..

Jsi tu Ty a hrstka dalších nadšenců, odvážných bláznů, cestovatelů, nomádů, které můžeš nazývat přáteli.

Já osobně doporučuji všem takovou zkušenost! V Čechách můžeš vycestovat a podílet se tak na něčem výjimečném i Ty! Mrkni sem kde najdeš projekt, kterého jsem se zúčastnil a pak další nadcházející projekty.

Vše pod záštitou Erasmus+. Tolik inspirativních lidí jen tak nepotkáš!

#erasmusplus #getyourownpicture #kulturundart #gyop

Oko tvé by mohlo dále zajímat a potěšit:

Amerika 2014

Mountains Ramzová 2017

Video

Street

Hanička & Lukáš

Líbánky na Srí Lance